Jadalny żywopłot - Świdośliwa Lamarcka

Luksusowe rośliny o ładnym wyglądzie,
smaczne i zdrowe owoce pełne witamin ...

Sadzenie, pielęgnacja

Sadzenie tylko w "stanie uśpienia", październik, listopad (najlepiej przed pierwszym mrozem) i wiosną, kiedy budzi się przyroda (od marca do maja).

O ile podczas sadzenia jesienią nie mamy czasu, żeby posadzić wszystkie rośliny na miejscu, należy je po prostu umieścić w grupach w rowie.

Zalecane sadzenie:

20 cm w jednym rzędzie

Vysadba 1 rad

 

ok. 20 cm w dwóch rzędach:

Vysadba 2 rad

Możemy uzyskać ładniejszy, bardziej gęsty żywopłot, jeśli krzewy posadzimy w dwóch rzędach, w których znajdzie się 8-9 roślin na metr. Odległość pomiędzy rzędami powinna wynosić 20 cm, a rośliny powinny być posadzone w pokazanej kolejności..

 

Sadzenie - jadalny żywopłot:

Okresem sadzenia jest koniec października, listopad, przed pierwszym mrozem. Wskazane jest, aby przygotować dołki  (30-40 cm głębokie i szerokie), gdzie będą sadzone rośliny. Sadząc wiosną nie ma konieczności, aby wstępnie przygotować miejsce sadzenia. 

 

  1. Najpierw pozostaw korzenie w wodzie przez 24 godziny, żeby wchłonęły wodę.
  2. W zależności od miejsca sadzenia dodaj próchnicy lub kompostu, a w przypadku ciężkich gleb gliniastych, dodaj piasek.
  3. Wsadź rośliny do rowu, nawodnij glebę i nieco podciągnij rośliny, żeby rosły pionowo.

Tolerują większość gleb, ale najlepiej rozwijają się w wilgotnej glebie z dostępem do wody, w miejscach słonecznych i półcienistych.

Wytrzymuje mrozy do minus 25 stopni

Pielęgnacja - jadalny żywopłot:

Metódy strihania jedlého plotu

Po raz pierwszy należy skracać sadzonki do 10-15 cm nad ziemią. Następnie, corocznie należy 1-2 razy przyciąć żywopłot do osiągniecia pożądanej wysokości. Różnica wysokości między okresami cięcia nie powinna być większa niż 10-15 cm. Roczny wzrost jadalnego ogrodzenia wynosi między 25-35 cm.

 

Wskazówka: Połóż rośliny (bezpośrednio na ziemi), rozłóż SöviTex - pas folii, aby zapobiegać rozrostowi chwastów, jednocześnie wilgotność gleby będzie lepiej chroniona i roślina będzie rosnąć szybciej!

Należy regularnie przycinać, kształtowanie raz w roku, jesienią.

 

Zakup i sadzenie. Co się stanie po zamówieniu?

Sadzenie wideo:

CENY I ZAMÓWIENIE >>> 

 

 

Zdielic

Oferowane sadzonki hodujemy i magazynujemy w idealnych warunkach. Terminy, kiedy można sadzić rośliny:

sty lut mar kwi maj cze lip sie wrz paź lis gru
     

Oświadczenie: Podane wartości przyrostu są ważne tylko przy zachowaniu technologii uprawy i przy potrzebnej ilości substancji odżywczych, wody i słońca. Przy bardzo słabej glebie lub sadzeniu roślin w nieodpowiednim miejscu (np. w cieniu) przyrost może być wolniejszy niż podane przez nas wartości.